Добри новини, служители на Apple за търговия на дребно! Получавате безплатни срещи!
Чакай, това не е добра новина. Това е лоша новина.
„Apple провежда национални срещи с работници на дребно, за да „обсъдят рисковете от синдикализиране““
Може би се питате „Епъл наистина ли продължава да прави това?“ Е, не е не правя го, това е сигурно. Освен това може да се запитате „Компанията все още ли е на глупостта си?“ Отговорът на това е, че не само, че все още е на кефа си, но го пържи и го слага върху Wonder Bread с майонеза.
Някъде в дълбините на вътрешните комуникации някаква бедна душа робува над гореща печка с видео система за iPhone и няколко яйца и мърмори „Това е вашият мозък. И това е вашият мозък за синдикатите.
(Като настрана, освен безсмислието на упражнението, което беше Войната срещу наркотиците, каква глупава реклама беше това. „О, виж, пържено яйце. Не е ли ужасно?“ Не! Пържените яйца са невероятно и те отиват на всичко.)
Е, поне това са само синдикатите на дребно, които Apple мрази, а иначе е много прогресивен в своето-
„Apple „Проследява присъствието на служителите“ при репресии срещу отдалечената работа“
О хайде! Macalope дори не премина през измисленото си въвеждащо изречение!
Според Марк Гърман, Apple наблюдава присъствието на корпоративни служители за необходимите три дни в седмицата в офиса, като същевременно премахна разпоредбата за „специален болничен“ за Covid за служители на дребно, изисквайки от тях да използват редовни дни по болест за всеки Заболяване от covid. Пандемията свърши, чували с месо! Време е да се върнем в мола, където никой не се маскира!
Хайде, със сигурност не очаквате най-богатата компания в света да плати сметката за повишен риск на работното място, нали?! В тази икономика? И ако сдъвчете веднъж годишния си отпуск по болест, като се разболеете от ковид, е, не е като да го получите отново след няколко месеца! ха-ха!
[pulls at collar, grimmaces]
Сякаш всичко това не беше достатъчно лошо, всеки, който наруши тези политики, може да бъде уволнен и компанията не винаги запълва отново позициите, което й позволява де факто да съкращава, без да се налага да ги декларира или да дава обезщетение.
Честно казано, кой не е искал да се раздели с някого и да може да каже „Не съм аз, ти си.“?
Apple, толкова дълго аутсайдер, сега се превърна в пример не само за злоупотреби в App Store, но и за редовни злоупотреби в Store.
„Служител в Apple Store е новото лице на реформата на трудовото право в САЩ“

IDG
Работата е там, че както Macalope многократно е казвал, това не е необходимо. Повярвайте на възбудения, когато казва, че го боли да сочи благосклонно към Microsoft, което-
ВИНОТАВЪРЪТ: Хей, някой спомена ли благосклонно Microsoft?!
НЕ. Не. Няма да правим това. Махай се оттук.
УИНОТАВЪРЪТ: Аууу.
Шийш. Като лоша стотинка.
Миналата година Microsoft се ангажира да работи със синдикатите, вместо да се опитва да ги смачка, и направи точно това в началото на тази година.
„Работниците във видеоигрите формират първия профсъюз на Microsoft в САЩ“
Група тестери на видеоигри сформира първия профсъюз на Microsoft в САЩ, който ще бъде и най-големият в индустрията за видеоигри.
Поради придобиването на Activision Blizzard от компанията, по договор тя трябваше да остане неутрална по отношение на организирането на работниците, но отиде отвъд това, давайки зелена светлина на процеса на сертифициране на синдикатите, за да го ускори.
„Те определено са държали на думата си през цялото време“, каза говорителят на CWA Бет Алън. „Това е доста важно. Microsoft е извънредно положение в начина, по който се държат технологичните компании.“
Можеш да кажеш това отново.
УИНОТАВЪРЪТ: Сигурен ли си, че не мога да се включа в това?
ВЪН. ВЪН.
УИНОТАВЪРЪТ: О! Спри да щипеш! Отивам! Браво
Допреди 10 години Microsoft беше компанията, която прочуто използваше подредено класиране, процесът, разработен от някакъв вицепрезидент по човешките ресурси някъде, който неправилно разбра Игрите на глада по-скоро като утопичен, отколкото дистопичен. Говорете за най-подобрените. Въпреки че някои от ходовете му са да се приведе в съответствие със законите на щата Вашингтон, той избра да ги прегърне, вместо да се бори със зъби и нокти срещу тях.
Подобно на някои други технологични компании, Macalope може да спомене.
Ябълка. Това беше Apple. В случай, че не сте разбрали това.
Източник: www.macworld.com